Nanomembrane v mediích

Faramugo: revoluční nanomembrána v akci

Pro současný trh s outdoorovým zbožím je ve světě trendem masová výroba a uniformizace produktů podle konfekčních tabulek. Přesně opačnou filozofii vyznává česká značka outdoorového vybavení – Faramugo. Oblečení a kempingové vybavení šije ve vlastní dílně na Moravě a kromě klasických sérií nabízí i šití na míru. Jako první také přišla na trh s oblečením z unikátní funkční nanomembrány, které se blýská na světlou budoucnost. Celý článek

Zdroj: svetoutdooru.cz

Recenze bundy Faramugo z materiálů Nanomembrane

Na bundu vyrobenou v Česku z české nanomebrány jsme se v redakci hodně těšili. Co si slibovat od bundy, která je na všechno a navíc je vyrobena v Česku a z české nanomebrány? Celý článek

Zdroj: svetoutdooru.cz

Zdeněk „Háček“ Hák testoval materiály Nanomembrane

Přední český skialpinista, horolezec a horský vůdce Zdeněk „Háček“ Hák testoval materiály Nanomembrane při jednom ze svých výstupů. Podívejte se na jeho recenzi.

Materiály Nanomembrane testovala sama ledová Antarktida

Materiály Nanomembrane testovala sama ledová Antarktida

Polárníci z České vědecké stanice J.G. Mendela testovali produkty, které se jako první ucházejí o ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Osazenstvo odolávalo ledové Antarktidě v bundách od českého výrobce Faramugo z revolučních materiálů Nanomembrane. Konkrétně byl pro bundy použit materiál s interním označením 101, který má oděruvzdornost 100 000 Martindale. Firma Faramugo vybavila polárníky i kalhotami, návleky a rukavicemi.

Horská služba testuje naše materiály

Best product v soutěži Ispo Textrends

Společnost Nanomembrane dosáhla velkého úspěchu! Náš produkt z řady pro fashion byl vybrán v soutěži Ispo Textrends jako BEST PRODUCT! Tím se řadí mezi TOP 10 nejlepších výrobků vybraných pro letošní ročník veletrhu Ispo, který se bude konat v Mnichově 28. – 31.1. 2018. Vybraný materiál bude vystaven na našem stánku č. 304 v hale C4.

Česká republika jako velmoc v nanovláknech

Česká republika jako velmoc v nanovláknech. Podívejte se na zajímavé video a seznamte se blíže se světem nanovlákenných technologií.

Zdroj: tuni.tul.cz

Horská služba testuje naše materiály

Horská služba testuje naše materiály

Krkonošská horská služba ve Špindlerově Mlýně testuje materiály NANOMEMBRANE.

Limitovaná série testovacích produktů NANOMEMBRANE je na světě

Limitovaná série testovacích produktů NANOMEMBRANE je na světě

Využijte jedinečné příležitosti a staňte se našimi prvními zákazníky. Limitovaná série unikátního oblečení s nanovlákennou membránou za zvýhodněné ceny k dostání na ESHOPU www.nanomembrane-shop.cz

Podporujeme agenturu WorldTrek

Podporujeme agenturu WorldTrek

Podporujeme agenturu WorldTrek na jejich výpravách. Prohlédněte si jejich nedávnou výpravu na Elbrus v bundách NANOMEMBRANE.

Zdroj: world-trek.cz

Nanořešení made in Czech

Český chemik Oldřich Jirsák přišel v roce 2003 s nápadem, jak ve velkém vyrábět nanovlákna – dlouhá lehká tenká polymerová vlákna s obrovským potenciálem. Z Česka se díky tomu stala nanovelmoc. Dokumentární cyklus o Češích, kteří změnili svět. Režie R. Motyčka Celé video.

Zdroj: youtube.com

The Toxic Truth About A New Generation of Nonstick and Waterproof Chemicals

Ten years ago, DuPont was forced to phase out a key chemical in making Teflon, after revelations that for nearly 45 years the company covered up evidence of its health hazards, including cancer and birth defects. But a new EWG investigation finds that the chemicals pushed by DuPont and other companies to replace the Teflon chemical and similar perfluorinated compounds, or PFCs – already in wide use in food wrappers and outdoor clothing – may not be much – if at all – safer. Read more

Zdroj: ewg.org

Waterproof, non-stick and deadly: PFCs in outdoor gear are contaminating nature

Greenpeace urges outdoor lovers to reject the chemicals used in popular weather-resistant fabrics.

The highly successful #Detox campaign that Greenpeace launched last year has moved beyond the fashion world into the great outdoors. During the months of May and June, the organization is sponsoring seven expeditions to famous remote regions of the world to measure the presence of per- and polyfluorinated chemicals (PFCs). Read more

Zdroj: TreeHugger

EWG'S GUIDE TO AVOIDING PFCS

Per-or poly-fluorochemicals, known as PFCs, constitute a multi-billion dollar family of chemicals that are widely used to make water-, grease-and stain-repellent coatings and for other purposes in a vast array of consumer goods and industrial applications. These chemicals are notoriously persistent in the environment and the human body, and some have been linked to serious health effects. Read more

Zdroj: ewg.org

Chemistry for any weather

Greenpeace finds environmentally damaging toxins in outdoor clothing. Tests were conducted on 14 rain jackets and rain pants. Each sample contained perfluorinated compounds (PFC). Read more

Zdroj: greenpeace.org

Seven expeditions across the globe to detox the great outdoors

Right at this moment, Greenpeace offices are conducting expeditions to remote areas around the world, to investigate the presence of persistent and toxic chemicals used by outdoor brands to make gear waterproof. Read more

Zdroj: greenpeace.org

Návleky Faramungo Gaiters 3L Nanomembrane

Holenní návleky jsou podle mého názoru dost opomíjený doplněk vybavení. A přitom návleky zvyšují pohodlí a v zimních měsících i tepelný komfort uživatele. V dnešním článku se mrkneme na holenní návleky z českého materiálu s nanomembránou, které pro nás šije česká firma Faramugo. Celý článek.

Zdroj: bushcraftportal.cz

Nepremokavé oblečenie môže škodiť. Zakázali látku, z ktorej je Gore-Tex

BRATISLAVA. Oblečenie, v ktorom chodíte do prírody, by sa už v najbližších mesiacoch malo zmeniť. Európska komisia schválila, že sa pri jeho výrobe nesmú používať perfluorované zlúčeniny, skrátene PFC. Tieto látky sa veľmi ťažko rozkladajú a dostávajú sa aj do ľudského tela. Celý článek.

Zdroj: ekonomika.sme.sk

Outdoorové oblečení čeká detox. Evropská komise zakázala výrobu látek, z nichž je například Gore-Tex

Trh funkčního oblečení do přírody projde změnou. Boty, bundy, rukavice a stany budou sice "zelenější", zřejmě ale nebudou nabízet takový užitek jako dosud. A pocítí to i tuzemský outdoorový trh. Působí na něm desítky firem a Češi tu ročně utratí odhadem přes pět miliard korun. Celý článek.

Zdroj: ihned.cz

Firma Prabos představuje novou nanomembránu NANODRY®

Společnost Prabos plus a.s. ve spolupráci s firmou Nanomembrane vyvinula textilní laminát nové generace NANODRY® určený speciálně pro obuvnické účely, jehož základní součástí je klimamembrána na bázi nanovlákenných materiálů. Co to je a jak to funguje? To se dozvíte v článku na svetoutdooru.cz.

Zdroj: svetoutdooru.cz

Anorak JuBo Bushcraft 3L Nanomembrane

Proběhlo jednání s majitelem firmy a ten nás upozornil na produkty firmy Nanomembrane.cz, které jsou vyvíjené v Česku. Parametry nanomembránového materiálu nás zaujaly natolik, že jsme se dohodli na spolupráci. Takže materiál máme, výrobce máme, nápady a střihy také. Tak jdeme na to. Po nějakém čase nám přistál na stole prototyp. Udělalo se pár úprav a spustila se výroba ostrého testovacího kusu. Když přišel tak jsem nevěřil, že tahle na omak příjemná bavlněná látka může mít parametry podobné jako goretex. Ano je to tak. Je o něco silnější než G1000 od Fjallraven a silnější než Ventile. Jedná se o třívrstvý laminát s hydrofobní úpravou. Celý článek.

Zdroj: bushcraftportal.cz

„Česká firma spustí průmyslovou výrobu světově unikátního vynálezu z Liberce“

Česká firma spustí průmyslovou výrobu světově unikátního vynálezu z Liberce, membrány z nanovláken. Nepropustí vodu a dýchá téměř jako druhá kůže. Vynálezci i průmysloví výrobci membrány mají ambice masově posunout možnosti oblečení nejen pro běžce, horolezce či turisty.

Ale poprvé i pro ty, kteří chtějí chodit elegantně oblékaní a přitom nechtějí zmoknout. Speciální přístroje liberecké Technické univerzity, kde nanovlákennou membránu prozaicky nazvanou Nanomembrane vyvinuli, prokazují u oblečení lepší vlastnosti než u výrobků lídrů trhu s outdoorem. Oblečení s českým Nanomembrane vyráběné výhradně v České republice bude přitom levnější. Prototypy oblečení s novou technologií teď procházejí zátěžovými testy. Celý článek.

Zdroj: iDnes.cz

„Svitavská textilka vyhrála prestižní soutěž ZLATÝ IDET“

Na mezinárodním veletrhu IDET 2015 se velmi úspěšně představila jedna z nových firem v České republice – společnost Nanomembrane, která uvedla na trh unikátní nanovlákennou membránu. Společnost zde představila světově unikátní membránu vyvinutou ve spolupráci se známou českou textilní firmou Svitap J.H.J. a Textilní univerzitou v Liberci.

Vrcholem veletrhu se stalo slavnostní předávání prestižních cen IDET News a Zlatý IDET 2015, za přítomnosti špiček armády, obranného průmyslu a novinářů.

Zdroj: nanomembrane.cz

Češi vyvinuli špičkovou textilní membránu, svět o ni má zájem

Právě v těchto dnech probíhá na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET. Svitavská firma SVITAP se veletrhu nejen účastní, ale dokonce na něm o sobě dává slušně vědět. Vyhrála totiž soutěž o nejlepší exponát „ZLATÝ IDET“! Celý článek.

Zdroj: svitavy.cz

NANOMEMBRANE NOVÁ DOBA SVRCHNÍCH ODĚVŮ

Jistě znáte Gore-Tex, produkt, který rozhýbal trh se svrchními vrstvami oděvů, jež chrání před vnějšími vlivy, zejména deštěm a sněhem. Gore-Tex zavedl zájem spotřebitelů k novým parametrům voděodolnost a paropropustnost a do jisté míry se stal skoro synonymem pro všechny „membránové“ produkty. Byl dlouhé roky lídrem trhu, který se ovšem v posledních letech či desetiletích silně zahustil. Dost možná Gore-Tex brzy sesadí z piedestalu technologie zcela nová – nanotechnologie. A to z Česka!

Zdroj: snow.cz

Předstartovní test české nanomembrány 3L

Už nějakou dobu se mluví a píše o české nanomembráně (vlastně už pár let). Že by měla strčit do kapsy i renomované funkční tkaniny. Měl jsem možnost během minulého roku jeden z materiálů, slaminovaných s nanomembránou, otestovat. Nejde zde o srovnání, to by si vyžadovalo působení za totožných podmínek v oblečení z různých materiálů. Spíš jde o malou ochutnávku, zda je tento materiál pro outdoorové sporty vůbec použitelný.

Říkám jednoznačně ano, je použitelný. Vyznačuje se pevností a lehkostí, ale třeba také tím, že nepříjemně nešustí. Hlavní výhodou je vynikající paroprodyšnost. Celý článek.

Zdroj: horydoly.cz

Od 1.3. 2019 je v naší společnosti zaveden čtyřdenní pracovní režim.

Nová pracovní doba:
PO – ČT: 6:00 – 16:00
PÁ: Zavřeno