Nanomembrane v mediích

Zdeněk „Háček“ Hák testoval materiály Nanomembrane

Přední český skialpinista, horolezec a horský vůdce Zdeněk „Háček“ Hák testoval materiály Nanomembrane při jednom ze svých výstupů. Podívejte se na jeho recenzi.

Materiály Nanomembrane testovala sama ledová Antarktida

Materiály Nanomembrane testovala sama ledová Antarktida

Polárníci z České vědecké stanice J.G. Mendela testovali produkty, které se jako první ucházejí o ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Osazenstvo odolávalo ledové Antarktidě v bundách od českého výrobce Faramugo z revolučních materiálů Nanomembrane. Konkrétně byl pro bundy použit materiál s interním označením 101, který má oděruvzdornost 100 000 Martindale. Firma Faramugo vybavila polárníky i kalhotami, návleky a rukavicemi.

Horská služba testuje naše materiály

Best product v soutěži Ispo Textrends

Společnost Nanomembrane dosáhla velkého úspěchu! Náš produkt z řady pro fashion byl vybrán v soutěži Ispo Textrends jako BEST PRODUCT! Tím se řadí mezi TOP 10 nejlepších výrobků vybraných pro letošní ročník veletrhu Ispo, který se bude konat v Mnichově 28. – 31.1. 2018. Vybraný materiál bude vystaven na našem stánku č. 304 v hale C4.

Česká republika jako velmoc v nanovláknech

Česká republika jako velmoc v nanovláknech. Podívejte se na zajímavé video a seznamte se blíže se světem nanovlákenných technologií.

Zdroj: tuni.tul.cz

Horská služba testuje naše materiály

Horská služba testuje naše materiály

Krkonošská horská služba ve Špindlerově Mlýně testuje materiály NANOMEMBRANE.

Outdoorové oblečení čeká detox. Evropská komise zakázala výrobu látek, z nichž je například Gore-Tex

Trh funkčního oblečení do přírody projde změnou. Boty, bundy, rukavice a stany budou sice "zelenější", zřejmě ale nebudou nabízet takový užitek jako dosud. A pocítí to i tuzemský outdoorový trh. Působí na něm desítky firem a Češi tu ročně utratí odhadem přes pět miliard korun. Celý článek.

Zdroj: ihned.cz

Anorak JuBo Bushcraft 3L Nanomembrane

Proběhlo jednání s majitelem firmy a ten nás upozornil na produkty firmy Nanomembrane.cz, které jsou vyvíjené v Česku. Parametry nanomembránového materiálu nás zaujaly natolik, že jsme se dohodli na spolupráci. Takže materiál máme, výrobce máme, nápady a střihy také. Tak jdeme na to. Po nějakém čase nám přistál na stole prototyp. Udělalo se pár úprav a spustila se výroba ostrého testovacího kusu. Když přišel tak jsem nevěřil, že tahle na omak příjemná bavlněná látka může mít parametry podobné jako goretex. Ano je to tak. Je o něco silnější než G1000 od Fjallraven a silnější než Ventile. Jedná se o třívrstvý laminát s hydrofobní úpravou.

NANOMEMBRANE NOVÁ DOBA SVRCHNÍCH ODĚVŮ

Jistě znáte Gore-Tex, produkt, který rozhýbal trh se svrchními vrstvami oděvů, jež chrání před vnějšími vlivy, zejména deštěm a sněhem. Gore-Tex zavedl zájem spotřebitelů k novým parametrům voděodolnost a paropropustnost a do jisté míry se stal skoro synonymem pro všechny „membránové“ produkty. Byl dlouhé roky lídrem trhu, který se ovšem v posledních letech či desetiletích silně zahustil. Dost možná Gore-Tex brzy sesadí z piedestalu technologie zcela nová – nanotechnologie. A to z Česka!

Zdroj: snow.cz

Předstartovní test české nanomembrány 3L

Už nějakou dobu se mluví a píše o české nanomembráně (vlastně už pár let). Že by měla strčit do kapsy i renomované funkční tkaniny. Měl jsem možnost během minulého roku jeden z materiálů, slaminovaných s nanomembránou, otestovat. Nejde zde o srovnání, to by si vyžadovalo působení za totožných podmínek v oblečení z různých materiálů. Spíš jde o malou ochutnávku, zda je tento materiál pro outdoorové sporty vůbec použitelný.

Říkám jednoznačně ano, je použitelný. Vyznačuje se pevností a lehkostí, ale třeba také tím, že nepříjemně nešustí. Hlavní výhodou je vynikající paroprodyšnost. Celý článek.

Zdroj: horydoly.cz