Technologie Nanomembrane

Společnost NANOMEMBRANE nabízí různé typy membrán, které v kombinaci s ojedinělou technologií laminace propůjčují laminátu unikátní vlastnosti.

Nanovlákenná membrána

Nanovlákenná membrána

Je vyrobena ze 100% PU a průměr nanovláken je pouhých 150 nm. Díky této unikátní struktuře má nanovolákenná membrána o 25% více pórů než ostatní porézní membrány (PTFE - GoreTex), a tak může společnost NANOMEMBRANE nabídnout lamináty s nanovlákennou membránou s tou nejlepší paropropustností na světě. Tyto lamináty jsou vhodné především pro fyzicky náročné aktvity jako je běh, cyklistika, hiking atd. Nanovlákenné lamináty s touto membránou jsou nabízeny pouze ve variantě 3L.

Mikroporézní membrána

Mikroporézní membrána z PTFE byla speciálně vyvinuta pro windproof (softshell) a obuvnické lamináty. Při jejím vývoji byl kladen velký důraz především na paropropustnost a 100% větruodolnost. Oproti klasickým porézním membránám se mikroporézní membrána od NANOMEMBRANE skládá z několika velmi slabých vrstev, díky kterým dosahuje vyjímečných vlastností, právě pro již zmiňované lamináty windproof a obuv.

Neporézní membrána

Neporézní, nebo-li hydrofilní membrána je vyrobena z velmi pružného PU. Navíc oproti ostatním neporézním membránám vyniká nízkou plošnou hmotností, a díky tomu bylo docíleno především vysoké paropropustnosti, která je společností NANOMEMBRANE považována za nejdůležitější komfortní vlastnost. Navíc tato memmbrána se vyznačuje vysokou odolností vůči degradaci po praní. Tento typ membrány najde využití především v pracovních oděvech či v hardshell laminátech.

Co je technologie Nanomembrane

Díky unikátní nanovlákenné struktuře s průměrem vláken do 150 nm má nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE na 1 cm2 o 25 % více pórů než mikroporézní membrány a díky tomu je schopna docílit unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě. Není tajemstvím, že nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je velmi podobná lidské pokožce a díky tomu se může pochlubit extrémně vysokou paropropustností, neboli schopností odvádět tělesnou vlhkost od pokožky člověka do vnějšího prostředí. Paropropustnost dvouvrstvého laminátu s nanovlákennou membránou je od Ret 0,89. Navíc je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE 100% větruodolná s extrémní hydrostatickou odolností.

Na rozdíl od jiných výrobců nabízí společnost NANOMEMBRANE nejenom výběr z vlastních vzorníků tkanin a pletenin, ze kterých vám vytvoříme vámi požadovaný laminát, ale dokážeme laminovat i na vámi dodané materiály. Ovšem, tyto materiály musí nejdříve projít řadou testů. Pokud materiál projde všemi testy, rádi ho slaminujeme s naší unikátní membránou Nanomembrane.

Srovnání paropropustnosti membrán

Hydrofilní Nanomembrane (nanovlákenná)
2,5 mil. pórů/m2
Mikroporézní

Nejlepší paropropustnost na světě

HYDROFOBNÍ A OLEOFOBNÍ ÚPRAVA TEXTILIÍ - DWR

Veškeré lamináty jsou navíc hydrofobně upraveny tzv. DWR úpravou. Společnost NANOMEMBRANE nabízí dva typy povrchových úprav: Flourkarbon C6 a Bez flourkarbonu tzv. uhlovodík – PFC-free
Obě úpravy nabízí vysoký stupeň hydrofobity s podobnou extrémně dlouhou životností. Flourkarbon typu C6 nabízí i oleofobní úpravu a PFC-free zase maximální ohleduplnost k životnímu prostředí.

HYDROFOBNÍ A OLEOFOBNÍ ÚPRAVA TEXTILIÍ - DWR