Armáda

Společnost NANOMEMBRANE nabízí ucelenou produktovou řadu laminátů s nanovlákennou membránou NANOMEMBRANE pro armádu, policii, civilní složky atd., zajišťující ty nejlepší komfortní vlastnosti bez jakýchkoliv kompromisů, ať už se jedná o nejlepší paropropustnost na světě, 100% větruodolnost či vynikající hydrostatickou odolnost. Jsme schopni tuto unikátní nanovlákennou membránu aplikovat na jakoukoliv tkaninu odpovídající nejpřísnějším požadavkům dle standardů NATO či OSN. Veškeré produktové řady prochází velmi náročnými testy nejen v samotné společnosti NANOMEMBRANE, ale i v nezávislých institucích, jako je Technická univerzita v Liberci či německá laboratoř Hohenstein Institute. Jsme schopni zajistit i spektrální reflektance a barevnosti, obzvláště pro vojenské účely.

Technologie pro řadu Armáda

Dvouvrstvé lamináty

Dvouvrstvé lamináty s nanovlákennou membránou NANOMEMBRANE zajišťují bezkonkurenční odvod potu od pokožky člověka do okolního prostředí. Paropropustnost těchto laminátů začíná na Ret 1,6, což potvrdila i nezávislá zkušební laboratoř Hohenstein Institute! Přitom si materiály zachovávají dostatečně vysoký vodní sloupec a 100% větruodolnost. Tyto lamináty jsou určené primárně pro zimní oblečení se zateplenou vrstvou jako např. zimní bunda či kalhoty a další.

  • Vodní sloupec od 5 000 mm
  • Paropropustnost od Ret 1,6
  • Větruodolnost 100%

vrchní materiál membrána

Třívrstvé lamináty

Třívrstvé lamináty s nanovlákennou membránou NANOMEMBRANE jsou určené do nejnáročnějších podmínek naší planety. Tento typ laminátu nabízí dokonalou paropropustnost, voděodolnost a 100% větruodolnost, ale i špičkovou samotnou ochranu nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE. Nejen díky dokonalé ochraně nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE je právě tento laminát nejvhodnější v armádním, ale i v civilním sektoru. Třívrstvý laminát si oblíbí především ti, kteří nechtějí dělat žádné kompromisy v jakékoliv oblasti.

  • Vodní sloupec od 18 000 mm
  • Paropropustnost od Ret 2,9
  • Větruodolnost 100%

vrchní materiál podšívka membrána

Co je technologie Nanomembrane

Díky unikátní nanovlákenné struktuře s průměrem vláken do 150 nm má nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE na 1 cm2 o 25 % více pórů než mikroporézní membrány a díky tomu je schopna docílit unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě. Není tajemstvím, že nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je velmi podobná lidské pokožce a díky tomu se může pochlubit extrémně vysokou paropropustností, neboli schopností odvádět tělesnou vlhkost od pokožky člověka do vnějšího prostředí. Paropropustnost dvouvrstvého laminátu s nanovlákennou membránou je od Ret 0,89. Navíc je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE 100% větruodolná s extrémní hydrostatickou odolností.

Na rozdíl od jiných výrobců nabízí společnost NANOMEMBRANE nejenom výběr z vlastních vzorníků tkanin a pletenin, ze kterých vám vytvoříme vámi požadovaný laminát, ale dokážeme laminovat i na vámi dodané materiály. Ovšem, tyto materiály musí nejdříve projít řadou testů. Pokud materiál projde všemi testy, rádi ho slaminujeme s naší unikátní membránou Nanomembrane.

Srovnání paropropustnosti membrán

Hydrofilní Nanomembrane (nanovlákenná) Mikroporézní

Paropropustnost 2L laminátu: od Ret 0,89/130 000 g/m2/24 hod Nejlepší paropropustnost na světě

Kvalita, testování a vývoj

Společnost NANOMEMBRANE vyrábí veškeré své produkty na území České republiky proto, aby mohlo být docíleno prvotřídní kvality, která je pro společnost NANOMEMBRANE nesmírně důležitá. Veškerý svůj výzkum a testování nových, ale i stávajících produktů provádí společnost NANOMEMBRANE ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, Fakultou textilní. Každý produkt, který opouští výrobní linku je testován nezávislou laboratoří a produkt tak získá certifikát potvrzující nejvyšší jakost.

A v neposlední řadě je každý produkt testován nejen v laboratoři, ale i naším testovacím týmem, který se skládá z řad špičkových sportovců, ale i outdoorových nadšenců, kteří otestují každý nově vyvíjený produkt v reálných podmínkách.

Cílem společnosti Nanomembrane je neustále své výrobky zdokonalovat a vyvíjet stále nové lepší a unikátní vlastnosti svých produktových řad tak, aby splňovaly veškeré požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka k jeho naprosté spokojenosti.

Společnost NANOMEMBRANE jako výrobce Hi-tech technologie s vysokou přidanou hodnotou si je velmi dobře vědoma také toho, že každý zákazník má své požadavky, které v některých případech mohou být i dosti specifické. Proto je společnost NANOMEMBRANE připravena pomoci vyvinout a vytvořit i zcela specifický a unikátní produkt přímo na míru.

Hydrostatická odolnost - SDL ATLAS Hydrostatic Head tester

Měříme odolnost laminátu vůči vodě, nazýváno také jako výška vodního sloupce. Minimální výška vodního sloupce je 5 000 mm.

Větruodolnost - FX 3300

Měříme odolnost laminátu vůči větru, žádný laminát nesmí mít hodnotu vyšší jak 10 l/m2/s.

Spray test - SDL Atlas - simulace deště

Každý náš laminát či tkanina musí splnit normu ISO 5, tedy absolutně nesmáčivý povrch.

Paropropustnost - Permetest

Měříme prostup vlhkosti (potu) skrz laminát. Veškeré hodnoty se udávají v RET, jelikož je to nejobjektivnější metoda měření.

Oděruvzdornost - Martindale

Měříme odolnost proti oděru vrchních, ale i podšívkových materiálů. Každý laminát musí mít nejvyšší odolnost vůči oděru pro danou aktivitu.

Prací cykly - Miele Professional W6071

Měříme odolnost laminátů vůči praní v automatické pračce, minimum. pracích cyklů je 5.

Od 1.3. 2019 je v naší společnosti zaveden čtyřdenní pracovní režim.

Nová pracovní doba:
PO – ČT: 6:00 – 16:00
PÁ: Zavřeno