Sport & outdoor

Společnost NANOMEMBRANE nabízí ucelenou řadu laminátů s nanovlákennou membránou NANOMEMBRANE určených pro sportovní a outdoorové účely, zajišťující ty nejlepší komfortní vlastnosti bez jakýchkoliv kompromisů, ať už se jedná o nejlepší paropropustnost na světě, 100% větruodolnost či vynikající hydrostatickou odolnost. Veškeré produktové řady prochází velmi náročnými testy nejen v samotné společnosti NANOMEMBRANE, ale i v nezávislých institucích, jako je Technická univerzita v Liberci či německá laboratoř Hohenstein Institute.

Technologie pro řadu Sport & Outdoor

Dvouvrstvé lamináty

Dvouvrstvé lamináty s nanovlákennou membránou NANOMEMBRANE zajišťují bezkonkurenční odvod potu od pokožky člověka do okolního prostředí. Paropropustnost těchto laminátů začíná na Ret 0,9, což potvrdila i nezávislá zkušební laboratoř Hohenstein Institute! Přitom si materiály zachovávají dostatečně vysoký vodní sloupec a 100% větruodolnost. Tyto lamináty jsou určené primárně pro zimní oblečení se zateplenou vrstvou či volnou podšívkou, např. pro sportovní saka či kabáty.

  • Vodní sloupec od 5 000 mm
  • Paropropustnost od Ret 0,9
  • Větruodolnost 100%

vrchní materiál membrána

Třívrstvé lamináty

Třívrstvé lamináty s nanovlákennou membránou NANOMEMBRANE jsou určené do nejnáročnějších podmínek naší planety. Tento typ laminátu nabízí dokonalou paropropustnost, voděodolnost a 100% větruodolnost, ale i špičkovou ochranu nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE. Tento typ laminátu si oblíbí především ti, kteří nechtějí dělat žádné kompromisy v jakékoliv oblasti. Tento laminát je primárně určen pro horolezce, skialpinisty, ale i vojáky a další.

  • Vodní sloupec od 17 000 mm
  • Paropropustnost od Ret 1,8
  • Větruodolnost 100%

vrchní materiál podšívka membrána

Co je technologie Nanomembrane

Díky unikátní nanovlákenné struktuře s průměrem vláken do 150 nm má nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE na 1 cm2 o 25 % více pórů než mikroporézní membrány a díky tomu je schopna docílit unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě. Není tajemstvím, že nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je velmi podobná lidské pokožce a díky tomu se může pochlubit extrémně vysokou paropropustností, neboli schopností odvádět tělesnou vlhkost od pokožky člověka do vnějšího prostředí. Paropropustnost dvouvrstvého laminátu s nanovlákennou membránou je od Ret 0,89. Navíc je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE 100% větruodolná s extrémní hydrostatickou odolností.

Na rozdíl od jiných výrobců nabízí společnost NANOMEMBRANE nejenom výběr z vlastních vzorníků tkanin a pletenin, ze kterých vám vytvoříme vámi požadovaný laminát, ale dokážeme laminovat i na vámi dodané materiály. Ovšem, tyto materiály musí nejdříve projít řadou testů. Pokud materiál projde všemi testy, rádi ho slaminujeme s naší unikátní membránou Nanomembrane.

Srovnání paropropustnosti membrán

Hydrofilní Nanomembrane (nanovlákenná) Mikroporézní

Paropropustnost 2L laminátu: od Ret 0,89/130 000 g/m2/24 hod Nejlepší paropropustnost na světě

Kvalita, testování a vývoj

Společnost NANOMEMBRANE vyrábí veškeré své produkty na území České republiky proto, aby mohlo být docíleno prvotřídní kvality, která je pro společnost NANOMEMBRANE nesmírně důležitá. Veškerý svůj výzkum a testování nových, ale i stávajících produktů provádí společnost NANOMEMBRANE ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, Fakultou textilní. Každý produkt, který opouští výrobní linku je testován nezávislou laboratoří a produkt tak získá certifikát potvrzující nejvyšší jakost.

A v neposlední řadě je každý produkt testován nejen v laboratoři, ale i naším testovacím týmem, který se skládá z řad špičkových sportovců, ale i outdoorových nadšenců, kteří otestují každý nově vyvíjený produkt v reálných podmínkách.

Cílem společnosti Nanomembrane je neustále své výrobky zdokonalovat a vyvíjet stále nové lepší a unikátní vlastnosti svých produktových řad tak, aby splňovaly veškeré požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka k jeho naprosté spokojenosti.

Společnost NANOMEMBRANE jako výrobce Hi-tech technologie s vysokou přidanou hodnotou si je velmi dobře vědoma také toho, že každý zákazník má své požadavky, které v některých případech mohou být i dosti specifické. Proto je společnost NANOMEMBRANE připravena pomoci vyvinout a vytvořit i zcela specifický a unikátní produkt přímo na míru.

Hydrostatická odolnost - SDL ATLAS Hydrostatic Head tester

Měříme odolnost laminátu vůči vodě, nazýváno také jako výška vodního sloupce. Minimální výška vodního sloupce je 5 000 mm.

Větruodolnost - FX 3300

Měříme odolnost laminátu vůči větru, žádný laminát nesmí mít hodnotu vyšší jak 10 l/m2/s.

Spray test - SDL Atlas - simulace deště

Každý náš laminát či tkanina musí splnit normu ISO 5, tedy absolutně nesmáčivý povrch.

Paropropustnost - Permetest

Měříme prostup vlhkosti (potu) skrz laminát. Veškeré hodnoty se udávají v RET, jelikož je to nejobjektivnější metoda měření.

Oděruvzdornost - Martindale

Měříme odolnost proti oděru vrchních, ale i podšívkových materiálů. Každý laminát musí mít nejvyšší odolnost vůči oděru pro danou aktivitu.

Prací cykly - Miele Professional W6071

Měříme odolnost laminátů vůči praní v automatické pračce, minimum. pracích cyklů je 5.

Od 1.3. 2019 je v naší společnosti zaveden čtyřdenní pracovní režim.

Nová pracovní doba:
PO – ČT: 6:00 – 16:00
PÁ: Zavřeno