Hydrophobic Extreme

Jedná se o vysoce hydrofobní a oleofobní úpravu syntetických a přírodních (bavlna, vlna, hedvábí) textílií. Principem úpravy Hydrophobic Extreme je, že se každé jednotlivé vlákno obalí tenkou vrstvou nanočástic. Výsledkem je extrémně vysoká úroveň hydrofobní a oleofobní úpravy, která nedá vodě, vínu, kávě nebo mastnotám žádnou šanci, aby ulpěly na povrchu textilie. Tím je docíleno tzv. samočistícího efektu, který mají např. listy lotosu. Na rozdíl od ostatních výrobců tato technologie při úpravě textilií nepoužívá VODU! Nejen, že nedochází ke kontaminaci vody, ale naopak dochází k úspoře energie, jelikož není nutné upravenou textilii sušit, protože veškeré úpravy probíhají za sucha.

Extrémní voděodolná a nešpinivá úprava

Na rozdíl od běžných hydrofobních, či oleofobních úprav nedochází k ucpávání mezivlákenných pórů, a tím ke zhoršení odvodu vlhkosti od pokožky těla skrz textilii. Navíc je možné upravené povrchy prát či čistit běžnými čisticími prostředky a je vědecky prokázáno, že životnost úpravy Hydrophobic Extreme oproti materiálům ostatních výrobců je minimálně 4krát delší, tím šetří zákazníkovi čas a peníze. Navíc možné je upravovat jak textilie z přírodních vláken, jako je např. bavlna, ale též i ze syntetických materiálů.

Veškeré tkaniny či pleteniny, které jsou slaminovány s nanovlákennou membránou NANOMEMBRANE jsou již z výroby opatřeny úpravou Hydrophobic Extreme.

  • Spray test 5
  • Oleofobita 8

před aplikací materiál po aplikaci
Hydrophobic Extreme
Hydrophobic X

Kvalita, testování a vývoj

Společnost NANOMEMBRANE vyrábí veškeré své produkty na území České republiky proto, aby mohlo být docíleno prvotřídní kvality, která je pro společnost NANOMEMBRANE nesmírně důležitá. Veškerý svůj výzkum a testování nových, ale i stávajících produktů provádí společnost NANOMEMBRANE ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, Fakultou textilní. Každý produkt, který opouští výrobní linku je testován nezávislou laboratoří a produkt tak získá certifikát potvrzující nejvyšší jakost.

A v neposlední řadě je každý produkt testován nejen v laboratoři, ale i naším testovacím týmem, který se skládá z řad špičkových sportovců, ale i outdoorových nadšenců, kteří otestují každý nově vyvíjený produkt v reálných podmínkách.

Cílem společnosti Nanomembrane je neustále své výrobky zdokonalovat a vyvíjet stále nové lepší a unikátní vlastnosti svých produktových řad tak, aby splňovaly veškeré požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka k jeho naprosté spokojenosti.

Společnost NANOMEMBRANE jako výrobce Hi-tech technologie s vysokou přidanou hodnotou si je velmi dobře vědoma také toho, že každý zákazník má své požadavky, které v některých případech mohou být i dosti specifické. Proto je společnost NANOMEMBRANE připravena pomoci vyvinout a vytvořit i zcela specifický a unikátní produkt přímo na míru.

Hydrostatická odolnost - SDL ATLAS Hydrostatic Head tester

Měříme odolnost laminátu vůči vodě, nazýváno také jako výška vodního sloupce. Minimální výška vodního sloupce je 5 000 mm.

Větruodolnost - FX 3300

Měříme odolnost laminátu vůči větru, žádný laminát nesmí mít hodnotu vyšší jak 10 l/m2/s.

Spray test - SDL Atlas - simulace deště

Každý náš laminát či tkanina musí splnit normu ISO 5, tedy absolutně nesmáčivý povrch.

Paropropustnost - Permetest

Měříme prostup vlhkosti (potu) skrz laminát. Veškeré hodnoty se udávají v RET, jelikož je to nejobjektivnější metoda měření.

Oděruvzdornost - Martindale

Měříme odolnost proti oděru vrchních, ale i podšívkových materiálů. Každý laminát musí mít nejvyšší odolnost vůči oděru pro danou aktivitu.

Prací cykly - Miele Professional W6071

Měříme odolnost laminátů vůči praní v automatické pračce, minimum. pracích cyklů je 5.

Od 1.3. 2019 je v naší společnosti zaveden čtyřdenní pracovní režim.

Nová pracovní doba:
PO – ČT: 6:00 – 16:00
PÁ: Zavřeno